Říjen 2013

Liebster Blog Award

31. října 2013 v 19:21 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Něco takového skutečně vyplňuju jen proto, že to na mě hodila Kadet (mám pro tebe slabost, broukyzobající vráno).
Nebudu se pídit po tom, kdo vymyslel název kombinující němčinu a angličtinu (já se neučit chvíli tu němčinu, tak pochopím akorát to, že jde o nějaké blogové ocenění), a vrhnu se na řetězák.Zadání:
1) Napsat 10 faktů o sobě
2) Odpovědět na deset otázek zadávajícího
3) Vymyslet 10 otázek pro další odpovídající
4) Nominovat 5 blogů a dát jim o tom vědět


Vykecávačka, tradičně...

23. října 2013 v 22:40 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Lebedím si na posteli, zobu hroznové víno, poslouchám Two steps from hell a přemýšlím, o čem bych vám mohla povědět, aby se tu něco dělo. Na knižní doporučení nemám náladu, jednu zpověď hodlám napsat až za nějakou dobu, stejně tak ještě jeden článek ohledně věcí, které řeším a které snad vyřeším do konce podzimních prázdnin, fotky z prázdnin nemám upravené, obrázky netvořím, jsem na intru, a když už doma něco sesmolím, nedokončím to. Takže zbývá vykecávací článek o všem možném i nemožném. Těšíte se? Ano, znáte mě, nebude to krátké. (Prokládala bych ty dlouhé články obrázky, ale to bych u sebe musela mít ten tablet, který zůstává doma *kdo se s ním má tahat?*.)


Africké skici

19. října 2013 v 23:09 | Siwa |  Výtvarničení
Je mi jasné, že pokud to sem nevložím teď, hned po "dokončení", tak to sem nedám nikdy. Tvořivá nálada i nálada na publikování zmizí jak pára nad hrncem a já zase budu úpět, že sem nemám co dávat, a pokud ano, nechce se mi do toho.

Takže... Holt jsem měla zase chuť stvořit něco digitálního a skicoidního.


Doporučuji: Algar Tarch

14. října 2013 v 21:36 | Siwa |  Projekt: Propaguji české knihy
Aneb česká fantastika si zaslouží víc pozornosti. Takhle nadšená jsem snad ještě z žádné české knihy nebyla. Její četba byla skutečné nádherným zážitkem, symfonií pro mou fantasy milující duši, což znamená, že nedokážu jen tak zapomenout a knihu zahodit, natož abych o ní nenapsala ani čárku.


Na příchod strašlivé bestie
z hlubin dávnověku nebylo
Sarimské království připraveno.
Zachránit je mohou jedině
čarodějové. Škoda jen, že už jsou
všichni 800 let mrtví...Fiktivní životopis gotického umělce

12. října 2013 v 21:13 | Siwa |  Grafomančiny výplody
"Sedíme si takhle ve třídě o hodině dějin výtvarné kultury, posloucháme o dalších a dalších umělcích z gotiky, prohlížíme si fotky staveb a malířských a sochařských děl a těšíme se na zvonění. Člověk se tak už v duchu balí, říká si, jak 'to dneska proběhlo dobře a rychle', když tu se profesorka rozhodne zadat (výjimečně) domácí úkol. A právě výjimečnost domácích úkolů se promítá do jejich náročnosti a velikosti a někdy i zbytečnosti."

Asi takhle bych začala článek, kdybych o téhle školní práci měla informovat v době, kdy jsem na ní pracovala (bylo to někdy ve druháku, myslím, že někdy v druhém pololetí). Ale když se teď ohlédnu, pamatuju si, že mě to ve skutečnosti bavilo. Kterého amatérského pisálka by psací úkol nebavil, že?


Cimrmane, anestetika!

9. října 2013 v 23:00 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Kdo zná našeho velikána Járu Cimrmana, toho miluju, ten bude vědět, o čem budu psát. Ostatní se snad vyznají i tak. Narážky na Cimrmana nevnímejte a čtěte to hlavní, ale já si to nemohla odpustit.

A tento článek speciálně věnuji Kadet. *muhahaha* Jeho psaní jsem si užila.


Žuby ž huby ven!

7. října 2013 v 21:40 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Aneb když nejsou připravené recenze a miliony dalších věcí, deníčkoidní zápis nikdy neuškodí. A podle nadpisu už nejspíš je jasné, čeho se to bude týkat.