Cimrmane, anestetika!

9. října 2013 v 23:00 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Kdo zná našeho velikána Járu Cimrmana, toho miluju, ten bude vědět, o čem budu psát. Ostatní se snad vyznají i tak. Narážky na Cimrmana nevnímejte a čtěte to hlavní, ale já si to nemohla odpustit.

A tento článek speciálně věnuji Kadet. *muhahaha* Jeho psaní jsem si užila.


Schválně, jestli uhádnete, na který článek právě tento navazuje.. hm, hm? No? Dám vám dva pokusy a nesmíte se splést!
Jé, vy jste chytří. Správně. Na ten jediný, který tu je, když nepočítám Úvodní slovo (velice nenápadná reklama, z toho se můžou firmy učit... ehm) - a tím článkem jsou Žuby ž huby ven!

Zubaře jsem přežila, i on mne. Ještě aby ne, když jsem mu na tom lehátku ležela úplně v klidu. Víte co? Já si to užívala. Opravdu. A přísahám, že v sobě nemám žádné drogy. Tady na tom místě, jak teď sedím, svéprávně prohlašuji, že jsem si ten zákrok užila. Ani obličej z poloviny pokrytý kousky zubu a kdovíčím ještě mi to nemohl pokazit. A to jen díky anestetikům!

Nemohla jsem v čekárně nemyslet na Cimrmana a hru Švestka.
"Cimrman napsal příručku, s poněkud pesimistickým titulem: Zuby, pohroma huby." Jo! Je to pohroma. Sám navrhuje řešení, které by stálo za větší zkoušku, ale to už si najděte sami. Youtube by měl mít i celé přednášky i s hrami.

"Nechápal, proč nástroj sloužící k pouhému mechanickému drcení potravy, obdařil stvořitel něčím tak nepotřebným a zákeřným, jako jsou nervy."
A já mu vzkazuji - nač se tím trápit, máme anestetika!

Bála jsem se, jak to bude bolet. Vzpomínala jsem na těch několik prohlídek u dětské zubařky, jak jsem se vždycky děsila, jak jsem i brečela, ale vždy jsem dostala na výběr mezi omalovánkami a kamínky, kdy vždy vyhrálo Tygří oko, za to, jak jsem byla odvážná. A teď? Za to, jak jsem držela, jak jsem mu ještě pomáhala protitlakem, když mi tu zříceninou kroutil a rval ji z pusy div ne zapřen o můj obličej nohou, za tohle jsem nedostala nic. Ách jo. Dospělácký život je někdy tak nudný! Né, ne, ne, ale sami uznejte, kdo pak má k zubaři chodit rád, když nic nedostane?

Ale zpět k nervům a bolesti. Samozřejmě jsem dostala anestetika, ale nějak jsem nevěřila, že opravdu tak zaberou. Nevím, možná za to mohla minulá prohlídka, kdy mi píchnul injekci a rovnou mi vytrhl jeden přebývající zub. Nebolelo to, narovnala jsem se, postavila se za mamku, která vyjednávala ještě nějaké záležitosti... a pak jsem se začala divit, že mi pusa kamenní až teď. Chtěla jsem zakřičet, že to bylo placebo, ale mlčela jsem. Doufala jsem, že to samé neudělá teď. Píchnout mi anestetika a okamžitě začít s prací. Tentokrát opravdu chvilku počkal. Taky aby sám nabral síly.

Byl to boj. Chvílemi jsem se bála, že to vzdá, ale je to profesionál. I přesto, že k němu zbytek mého zubu absolutně nechtěl, vytrval do konce a mně pak bylo líto, že jsem tu vítěznou chvíli, kdy zub vyklouzl z pout dásní a kosti, necítila. *mává Kadet se širokým úsměvem* Mléčné zuby mi vytáhl někdy v polovině zákroku (asi aby si odpočinul od toho těžkého úkolu) a já zjistila, že jsem oba mléčné zuby měla nahoře. Takže teď mám v puse díru-zub-díru. Vypadá to vtipně a můj úsměv je ještě víc komický.

Díra napravo mi už zůstane. Za chvíli to obrousím jazykem až na kost, už to vidím. Ne, musím se krotit. Teď hlavně, aby se mi neobjevily nějaké pooperační komplikace. Opatrně čistit zbylé zuby, desinfikovat pusu, opatrně jíst... Čištění zubů mě teď nebaví. Je jich málo.

Ale jsem spokojená. Líbilo se mi to stejně jako prohlídka u zubní hygienoložky, kdy mi celkově vyčistila chrup, pokryla něčím proti kazivosti a bla-bla-bla - připadalo mi to jako chrupová masáž. Doporučuji. A poslouchat, co se děje v mé puse u zubaře, bylo občas zábavné - ty odlišné zvuky mi někdy připomínaly zvuky jiné a celkově to bylo zajímavé.
Tak si říkám, jestli je normální takhle prožívat prohlídku u zubaře a užívat si to. Uznejte, že to je zajímavé, ať se necítím jako blázen. :)


A na závěr věc, která mě pobavila, když jsem pročítala papír, co mi zubař dal.

Obecné poučení po vytržení zubu:
Klidový režim: ... kousat na straně protilehlé zákroku ...

Jasně! Levou zadní. Jeden zub vpravo, dva vlevo. Tak kde mám kousat?
No, už jsem si našla místečko. (Vlevo vzadu!) Teď jíst je docela zábava, ale je to zdlouhavé. A to mám zrovna tenhle týden takový hlad a chuť na všechno možné. Holt si to budu všechno mixovat a srkat brčkem. Mimochodem, jíst/pít jogurt brčkem je skvělá věc. Zkuste to někdy. Ruce máte volné a při protlačování kusu ovoce skrz úzké brčko si užijete spoustu zábavy! *vytahuje z kabelky ovocný jogurt s velkými kusy ovoce, brčko a prací prášek*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | E-mail | Web | 10. října 2013 v 9:34 | Reagovat

... zhyň! Shoř v pekle! Aaaargh... Nebudu k tobě chodit, jestli tu budeš psát o zubařích!!!!
A jíst brčkem? Brr, stačala mi tekutá strava, když mi vytrhli mandle. Ne. Kadet dí: Už víckrát NE! Neeeeee!!!!!!!
Ugh!
a ještě napíše věnování, hmpf.
*uraženě odchází*
:-D

2 Siwa Siwa | Web | 10. října 2013 v 20:29 | Reagovat

[1]: Když já nemohla odolat! *potutelně se šklebí* Ne, neboj se, žádné podobné "drasťárny" ohledně zubaře tu nebudou. Když už něco, tak jen obyčejná oznámení z obyčejných prohlídek a pak případné zážitky s rovnátkářem. Nemusíš se bát vrátit. Stejně další článek nejspíš bude jen nějaká obyčejná recenze, aby sis aspoň trochu oddychla a nepovažovala tenhle blog za útok na svou psychiku. :D

3 KadetJaina KadetJaina | E-mail | Web | 10. října 2013 v 22:22 | Reagovat

[2]: No to teda nevím. To si ještě rozmyslím, jestli ti budu důvěřovat :D

4 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 11. října 2013 v 19:46 | Reagovat

Nenávidím zubaře. Před měsícem mi trhali osmičku, ale jsem odhodlaná si ty ostatní v puse nechat. Ne, že by to bylo až tak strašný, ale nepřesvědčilo mě to o tom, že bych měla trpět znova. Zubař a já se prostě silně nemáme v lásce :D

5 agrenej agrenej | E-mail | Web | 15. října 2013 v 17:07 | Reagovat

Já osobně neznám moc lidí, kteří by si návštěvu u zubaře tak užívali, ale podle jistých ústně předávaných legend to asi není zase až tak neobvyklá věc, takže tě s radostí ujišťuji, že jsi normální. :-)

No, ono se snadno řekne ,,kousat na protilehlé straně zákroku", ale když má člověk opravdu hlad, tak si dá do úst pořádnou porci jídla a to pak jedna strana nestačí. :-D A,bohužel, z vlastní zkušenosti musím potvrdit, že vytahovat drobky jídla z čerstvé díry po osmičce je hrůza. :-D

6 Siwa Siwa | Web | 15. října 2013 v 17:57 | Reagovat

[5]: Uf, tak to jsem ráda, že je nás víc.

A o drobcích/drobkách(?) mi nemluv. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama