Vykecávačka, tradičně...

23. října 2013 v 22:40 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Lebedím si na posteli, zobu hroznové víno, poslouchám Two steps from hell a přemýšlím, o čem bych vám mohla povědět, aby se tu něco dělo. Na knižní doporučení nemám náladu, jednu zpověď hodlám napsat až za nějakou dobu, stejně tak ještě jeden článek ohledně věcí, které řeším a které snad vyřeším do konce podzimních prázdnin, fotky z prázdnin nemám upravené, obrázky netvořím, jsem na intru, a když už doma něco sesmolím, nedokončím to. Takže zbývá vykecávací článek o všem možném i nemožném. Těšíte se? Ano, znáte mě, nebude to krátké. (Prokládala bych ty dlouhé články obrázky, ale to bych u sebe musela mít ten tablet, který zůstává doma *kdo se s ním má tahat?*.)Co se týče školy, všichni kolem se zbláznili. Tolik práce jsme ještě za ty dva roky neměli. Návrhy, samé učení, testy, referáty, zpracovaná maturitní otázka z litografie, naučení se na přednes, tady angličtina, tady čeština, tady se připravit na hlubotisk, tady se držet, abych sama nezešílela z těchhle dvou profesorů... Uf! Holt třeťák. Do toho se mi hned v říjnu přimotal týden v Německu... aha, vy to nevíte. Tak o tom bude brzy článek spolu s fotkami. A milion zařizování kolem brigády... o tom se taky rozepíšu jinde, tak dlouhý článek by mi blog nevzal a nikdo by to nechtěl číst.

Ale konečně se to uklidňuje. Test z češtiny napsán, a dokonce dobře, až jsem se sama divila, že jsem to zvládla za jeden den stejně, jako když se jindy učím dva dny. Pamatovala jsem si zápisky skoro doslova a ani fotografická paměť nijak nezklamala. Asi to začnu praktikovat neustále. Nenervovat se, dělat všemožné věci okolo a teprve večer před testem se na to kouknout. (K tomu musíme připočítat bdění až do půl jedné a délku spánku nějakých pět a půl hodiny, po kterých jsem ale bůhvíproč čilá jak rybička a myslí mi to dostatečně, abych ten test napsala... je to záhada.)

Stejně tak je za mnou test z občanky - psychoterapie, etiketa a rétorika. A taktéž jsem s tím vcelku spokojená, ale kdoví, jak dopadne ta pátá otázka... No. Velký test z angličtiny už má i známku, a i když jsem naštvaná za ty nesmyslné chyby, bez kterých jsem mohla mít možná i za jedna, jsem pokojená. Zatím to se známkami nevypadá tak růžově a jasně, jak jsem chtěla, aby to vypadalo, ale vylepším si to. Neztrácím naději.

Zítra nejspíš další test z angličtiny (od začátku roku už jsme jich psali šest), v pátek němčina. Desítky úkolů a projektů a referátů... A já sama toho mám miliony mimo školu. No když si to někdo umí zařídit takhle...

Ale to už sklouzávám k průpovídkám trvajícím hodiny v mé hlavě, jen s tím rozdílem, že mé prsty to nějak stihnout zaznamenávat a chtějí vám to nacpat do hlavy taky. No, prostě a jednoduše, jak jsem to mohla napsat už o několik odstavců výše - škola je náročnější než kdy jindy a já sotva stíhám něco dělat i mimo ni. Ale to bych nemusela psát článek.
No, měla jsem v plánu ještě pár další věcí, ale nechám si je na někdy jindy. Psala bych dál o nějakých zážitcích v posledních týdnech, ale už i tak je článek delší a mě samotnou už přešla chuť. Vrhnu se na učení angličtiny, pak do sprchy a hurá spát.

Taky máte takhle na "začátku" školního roku tolik práce ve škole? Zbláznili se obecně učitelé, nebo jen ti naši? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zajímají vás vůbec podobně zaměřené články - vykecávačky?

Ano, jen je piš dál. 100% (5)
Ano, ale ty už je nepiš. 0% (0)
Ne, nezajímají mě. 0% (0)

Komentáře

1 Anet Anet | Web | 24. října 2013 v 16:47 | Reagovat

Jako já mám co dělat, abych se ve třetím ročníku na VŠ nezbláznila z toho kvanta jakým nás zavalují. :-D Zrovna včera večer, když jsem něco dodělávala do školy mě popadla lehká panika, že nic nestíhám. Letos mě čeká bakalářka, takže to bude ještě masakr :-D

2 Amia Amia | Web | 24. října 2013 v 21:56 | Reagovat

Jo, rozně y mě zajímalo, kdo řekl, že studenti mají nejvíc času. Ten do školy nemohl chodit.
Vzhledem k tvým výsledkům v předchozích letech není nejmenší starost, že bys snad měla problémy, stejně ti ale přeju samé jedničky :-)

3 Siwa Siwa | Web | 24. října 2013 v 22:10 | Reagovat

[1]: Tak to přeju hodně štěstí. Věřím, že to zvládneš. :-D

[2]: Musím sebevědomě potvrdit, že problémy snad nebudou, i když kdoví? Ale větší překážky by se naskytnout mohly. V tom umění je nejhorší, když se dostaneš k profesorovi, který hodnotí, co se mu líbí a co ne. Pokud mu nesedneš, nemáš šanci, čehož se právě letos bojím, ale snad to bude v pohodě. Uvidíme. Budu si držet palce, i když na samé jedničky to nevidím. (Ale to se ví, že bych je chtěla. :-D) Děkuji za přání a snad mi pomůže. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama