Žuby ž huby ven!

7. října 2013 v 21:40 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Aneb když nejsou připravené recenze a miliony dalších věcí, deníčkoidní zápis nikdy neuškodí. A podle nadpisu už nejspíš je jasné, čeho se to bude týkat.


Ano, zubů. Mých zubů. Těch, které už zítra budou v zubním nebi a po kterých mi zbudou jen díry v puse. Ve svých skoro osmnácti mám stále dva mléčné zuby, takže jakmile to zubař viděl, zajiskřilo mu v očích a už se těšil na trhání. U toho horního mi vyrostl druhý, bohužel na vnitřní straně toho mléčného, takže teď tvoří příjemnou místnůstku pro můj jazyk, zato u toho dolního nevím, kde ten druhý zub je a jestli se rozhodne podívat na světlo brzy.

Další trhání je potřeba u mé horní zříceniny. Je to prostě rozpadlý zub, který se musí dát navždy pryč (odmítám si do konce života udržovat v puse takovou chcíplotinu, podle zubařových slov "časovanou bombu"). Mám dalších 31 zubů, tak co bych lpěla na jednom? Bohužel jeho trhání nebude jen na jedno sezení ležení, ale na víc. Nevím, jestli s tím začne už zítra, nebo si to nechá až na pak. Ale potom, teoreticky, už můžu dostat rovnátka na horní patro. Dolní bude horší, to se musí vytrhnout zuby moudrosti (a co jsem koukala na postup, není mi z toho zrovna dobře), aby se mi mohly zuby srovnat. Ale kvůli kráse... Ne, nejsem ten typ, co by kvůli kráse obětoval své pohodlí, ale co se týče zubů, začalo mě bavit se o ně starat.

První prohlídka po kdovíkolika letech u nového zubaře byla hrozná. Věděla jsem, že opravdu nemám zdravé zuby, ale i tak to člověk bere o dost stupňů lépe, než jak hrozné to ve skutečnosti je. No, prostě mi řekl, co všechno tam je špatně, vytrhl mi jeden ze dvou přebývajících zubů, poslal mě za zubní hygienoložkou a ta mi dala přednášku o správném čištění zubů. A udělala mi příjemné čištění chrupu. Připadalo mi to jako masáž, nebylo to absolutně nic hrozného, na rozdíl od nešetrného zacházení od zubaře. Tu první prohlídku na mne neudělal nijak dobrý dojem, zato tu slečnu jsem si oblíbila.

Po několika týdnech správného čištění (a týdnu v Německu, kde jsem se na okamžik dostala jen k obyčejnému kartáčku a zuby utrpěly dost), jsem měla další prohlídku, před týdnem, u zubaře. Předaly jsme mu lísteček od "rovnátkáře" a nenápadně mu zvýšily ego, aby měl lepší náladu. A hle! Byl z něj jiný člověk. Udělal pár vtípků a po jeho podání jsem se na trhání začala skutečně těšit. A vydrželo mi to doteď. Myslím si, že i zítra se budu těšit. Skončí to v čekárně před jeho ordinací, nejdéle na tom pitevním zubařském lehátku.

Takže si užívám kousání těch podivných bonbonů, co se lepí na všechno, co se v puse najde, a oproti čemu je i žvýkačka jak polovina suchého zipu. Zítra už si o tom budu moct nechat jen zdát. Ale těším se na to. Je divné, že zrovna já jsem tak propadla čištění zubů. Ono když člověk vidí rychle výsledky, hned se cokoliv dělá snadněji a s větší chutí.

Zítra očekávejte článek nadávající na zubaře/neúčinná anestetika/zuby/jídlo, které se cpe do čerstvých ran/cokoliv. Pochybuju, že by mi vše šlo podle plánu. Držte mi palce.


Pokračování příběhu mého chrupu: Cimrmane, anestetika!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 agrenej agrenej | E-mail | Web | 8. října 2013 v 0:09 | Reagovat

Trhání osmičky se vůbec neboj. Já už mám pryč dvě a u každé to trhaní bylo komplikované (ježek v kleci, jak prohlásil můj zubař), ale bolesti a problémy přešly už po týdnu. :-) :-D
Rozhodně s tebou ale souhlasím, že když člověk vidí výsledky rychle, hned se cokoliv dělá s větší chutí a nadšením, neboť je o co stát. :-)

2 Siwa Siwa | Web | 8. října 2013 v 8:22 | Reagovat

[1]: Děkuji za uklidnění. Pak ale můžou nastat i jiné komplikace a to by nebylo dobré. Ale snad nebudu ta výjimka a proběhne to co nejhladčeji. No, ještě mám čas, uvidí se. :-D A tvůj zubař mi je sympatický - "ježek v kleci". :D

3 KadetJaina KadetJaina | E-mail | Web | 8. října 2013 v 8:55 | Reagovat

K tomu můžu jen říct, že jsi masochista. Jestli mám z něčeho panickou hrůzu, tak je to zubař a cokoliv se zuby spojené. Takže tomuhle ale vůbec nerozumím a mráz mi běhal po zádech, jen jsem to četla :'D.
Takhle mě děsit po ránu!

4 Anet Anet | Web | 9. října 2013 v 17:06 | Reagovat

Mě také čeká trhání zubů, konkrétně všech osmiček ( kvůli zubu navíc-devítce,pěkně mě z toho bolely čelistní klouby), tedy jedna už to má za sebou a měla rovnou tři kořeny ( proč mít dva , když můžou být tři že jo)z toho jeden byl pěkně zahnutý. Byl jako malá chobotnička :-D a navrch toho všeho mě pan zubař nazval žralokem , kvůli již zmíněnému zubu navíc :-D Naštěstí mě už rovnátka nečekají, rovnátkové období jsem si užila dva roky na základce ...Ono to vytržení zubu je celkem rychlé, bolest je krátká a moc dlouho netrvá, takže se myslím, že moc trpět nebudeš :-)

5 Siwa Siwa | Web | 9. října 2013 v 23:06 | Reagovat

[3]: Tak to si následující článek přečti v lepší dobu. A ne před spadním, abys neměla noční můry. :-D

[4]: Páni, tři kořeny, uf! Jé, chobotnička. Chobotniček se nedá bát.
Tak koukám, že ty osmičky nejsou ve skutečnosti taková hrůza, jak kolem sebe slyším. To ráda čtu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama