Listopad 2013

Cíl zaměřen (digitální malba)

28. listopadu 2013 v 19:55 | Siwa |  Výtvarničení
Další z mých obrázků založených na fotce, jeden z mála dodělaných. Nějaké jste už mohli vidět na mém prvním blogu (není sice první, ale je první svého druhu v historii mého blogování, proto ho nazývejme prvním, první kapitolou, přičemž vše předtím byl prolog, který sice nikoho nenalákal, ale uvedl mě na scénu). Byly to třeba Malá flétnistka (odkaz vede na blog, i když je obrázek i na DeviantArtu - jak už jsem slibovala v některém z předchozích článků, brzy by měl přibýt odkaz) nebo Probuzená (spolu s ukázkou rozpracované práce Divoké). Tenhle obrázek je tu díky další skvělé stock-photographerce, a tou je tigersgirl, jejíž fotky v armádním mi přesně padají do noty. Tohle je jedna z těch posledních prací, před ní jsem začala ještě spoustu, ale nejsou dodělané. Pracuju na nic tak průběžně, i když musím říct, že za minulou sobotu jsem udělala jeden celý obrázek. Přibude tu, nebojte.


Slasti a strasti života (47. týden)

25. listopadu 2013 v 16:29 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Ano, zase to je přejmenované. Nevím totiž, co dělat. Mám chuť psát i o strastech, protože, přiznejme si to, lidi raději čtou o těch strastech a jak se s tím člověk vyrovnává než o tom, jak mu podle jeho slov štěstí zametá cestičku ke zlatému trůnu. Ale pak budou takové články moc dlouhé. A nemyslím si, že psát tedy každý den jeden článek by bylo dobré řešení - mnohdy opravdu není skoro nic a někdy je toho mnoho a málo času, že bych brzy všechno doháněla a zase by to ztratilo smysl. Ale jestli si řeknu, že budu psát jen příležitostně, tak nebudu. Nechci strávit sečteno podtrženo půl dne opakováním toho samého jednomu člověku, druhému, třetímu, psaním to tady, rozčilováním se znovu a znovu... a ona i ta opakovaná radost z jedné věci pak vyprchá a utlumí se a nezbude nic na radování se z toho samého později, až to bude potřeba. Ach, ta moje dlouhá souvětí...

Zařizuju si příjemné žití ve vlastním životě, ale mám plány. Konečně mám plány, které mě budou bavit, a cítím, že už ten zápal je zrealizovat by dokázal podpálit Šumavu. No, však já to tady brzy nějak vymyslím. Jen mi držte palce.


Kreatura pro pobavení

23. listopadu 2013 v 8:42 | Siwa |  Výtvarničení
Byl pátek, vrátila jsem se domů, a to znamená, že jsem digitálně tvořila. Nějakou dobu jsem pracovala na jedné kresbě s inspirací ve vrcholně renesančních malbách, ale po několika hodinách už toho máte nad hlavu a chcete si odpočinout u něčeho jednoduššího. A pak vznikají takové blbosti jako právě včera.


Mé malé úspěchy a jiné slasti života (46. týden)

18. listopadu 2013 v 21:02 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Ano, změnila jsem trochu název článků, možno to nazvat i projektem, jestli u toho vydržím a vás to nebude nudit, ale třeba to i inspiruje k tomu si takových maličkostí a radostí také všímat. "Mé malé úspěchy a radosti" mi nejde přes jazyk, nelíbí se mi, jak to zní. Tohle je sice delší, ale zní mi to lépe. Nejspíš to stejně zase brzy změním. A možná to dojde tak daleko, že to bude mít vlastní rubriku a zkratku: MMÚaJSŽ. *zděšený pohled*


Zaslepena temnotou (digitální malba)

13. listopadu 2013 v 14:07 | Siwa |  Výtvarničení
Nesnáším vymýšlení názvů, ať už jde o články, ambicióznější literární tvorbu, nebo umělecká dílka. Prostě mi to nejde. Ale na druhou stranu musím uznat, že název mnohdy tomu všemu dodá smysl. Třeba i u tohohle obrázku. Teprve při přemýšlení o názvu jsem pronikla hlouběji.


Mé malé úspěchy a radosti (45. týden)

11. listopadu 2013 v 0:21 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Rozhoduju se pro tohle už dlouho, ale ještě nikdy jsem se nedostala k tomu, abych si to opravdu zapisovala každý den. No, nezapisovala jsem si to každý den, pravda, ale zapsala jsem si to do hlavy. Všimla jsem si takových chvil a nepustila je, dokud jsem je nenapsala. Teď je můžu vesele zapomenout a soustředit se na tento týden.

Mám jen jednu otázku - při pohledu na délku článku - brali byste jako lepší variantu, kdybych psala každý den krátký článeček, někdy i jen o několika větách, nebo je to lepší takhle na konci týdne v jednom celku?


Dospělačkou?

3. listopadu 2013 v 23:35 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
A nenápadný přechod z mladistvých k dospělým je za mnou. Přiznám se, že ani nějak netuším, o čem tady chci vlastně psát. Mám však potřebu to prostě nějak zdokumentovat. Možná tentokrát krátce, ale kdoví, jak se znám, určitě se rozjedu. Tak uvidíme. Vsaďte si.