Květen 2014

Kurtizána (digitální malba)

30. května 2014 v 22:42 | Siwa |  Výtvarničení
Dnes velmi krátce. Dlouho už jsem zase nemalovala. Potřebovala jsem se zase chopit tabletu a pera. Z fotek v počítači jsem vybrala jednu s krásnou slečnou a začala skicovat. Rychlá studie, zachycení těch nejdůležitějších míst a jinak žádné vykreslování, to jsem měla v plánu už od začátku. A jsem potešena, že z toho vzniklo něco tak jemného. Že jsem se udržela a nehodila tam natvrdo plnou černou.

Připomíná mi to dávné doby, kdy televize ještě nebyla na světě, zato se po ulicích projížděly první automobily a ženy dbaly na eleganci v každé chvíli a nosily klobouky a složité ozdoby do vlasů a procházely se se slunečníky na ramenou alejemi, zavěšené do svých milenců nebo manželů.


Já a sekáče - naše první seznámení

28. května 2014 v 11:17 | Siwa |  Slovo za slovem 2014
Měla jsem nutkání použít jako nadpis článku "Moje poprvé - sekáče", ale řekla jsem si, že nebudu pokoušet a volit stejný způsob, který nás na reklamách a nadpisech v novinách či bulvárech tak štve, když volí šokující slova pro naprosto nudnou situaci, krev a násilí pro fotky roztomilých zvířátek a poukazují na různá tabu, přestože se o nich v článku samotném nic nedozvíte, ba se o ně ani neotřete. Proto volím nudnější, ale snad jasnější nadpis, já a sekáče - naše první seznámení. A mohla bych ještě dodat: aneb jak si zvýšit sebevědomí, protože u mě to fungovalo.


Digitální abstrakce

10. května 2014 v 19:28 | Siwa |  Výtvarničení
Potřebovala jsem se dneska nějak odreagovat, namalovat něco, u čeho nemusím brát ohledy na anatomii a vůbec. Nevím, co to může znamenat a dneska nemám dostatek energie, abych se nad tím zamýšlela. Proto sem dávám jen obrázek a nejspíš to tak bude nejkratší článek v historii mého blogování.


Těžký život šťouravé blogerky

9. května 2014 v 21:53 | Siwa |  Slovo za slovem 2014
Chtěla jsem napsat článek. Vyjádřit se k něčemu, co mě štve, rozebrat to a navrhnout řešení, co by se mohlo napravit. Chtěla jsem se zase připojit k těm desítkám a stovkám blogerů, kteří zvedají své hlasy, respektive vyzdvihují nad hlavu transparenty, aby poukázali na nějaký problém či jen nepříjemnost doby, země či města. A už pomilionté jsem doplatila na předběžný průzkum.


Vítězství nad foťákem

4. května 2014 v 0:31 | Siwa |  Fotografkou?
Tak jsem měla dlouhých několik let trvající trauma z toho, že nejsem schopna vyfotit nic pořádného. Ne že by se to teď vylepšilo tak, abychom mohla hrdě pořádat výstavu, ale sem tam se nějaká povedená fotka, na kterou jsem pravdu hrdá, najde. Po spoustě let jsem začala špatnou fotek přisuzovat foťáku a nedávno jsem zjistila, že to bude ono. Respektive že ten problém bude hlavně v tom maniakovi, co to nastavení neumí používat.


Žiju?

3. května 2014 v 13:56 | Siwa |  Slovo za slovem 2014
Věřte mi, že i mě unavuje neustále slibovat, že budu aktivnější, takže žádné sliby - většinou slíbené stejně nesplním, a když, tak pozdě. Přece jen cítím potřebu sem už něco napsat. Jen bláboly ze života, ale i to je snad důkaz, že mi osud mého blogu není lhostejný. Jen není čas, a tím nemyslím tu výmluvu, kterou člověk používá, když se mu nechce něco dělat, někam chodit, ale myslím tím opravdový nedostatek času.