Žiju?

3. května 2014 v 13:56 | Siwa |  Slovo za slovem 2014
Věřte mi, že i mě unavuje neustále slibovat, že budu aktivnější, takže žádné sliby - většinou slíbené stejně nesplním, a když, tak pozdě. Přece jen cítím potřebu sem už něco napsat. Jen bláboly ze života, ale i to je snad důkaz, že mi osud mého blogu není lhostejný. Jen není čas, a tím nemyslím tu výmluvu, kterou člověk používá, když se mu nechce něco dělat, někam chodit, ale myslím tím opravdový nedostatek času.


Je docela smutné i vtipné zároveň, že dřív, na základní škole, jsme všichni úpěli, že "dneska končíme až v půl třetí, to je strašný!" a cítili jsme se, že pak už nebudeme nic stíhat. Pak přijde střední a hodiny klidně až do večera. Já naštěstí patřím k těm, kteří si na začátku prváku vybrali skupinu, která měla mít po následující roky štěstí, co se týče rozvrhu. Většinou nečekáme tři hodiny na jednu hodinu nějakého předmětu, ale máme rozvrh pěkně kompaktní, takže nekončíme až kdoví v kolik, ale nejdéle v půl páté, tedy letos. Byl by to krásný školní rok, kdybych neměla miliony věcí kolem. Už jsem si vyzkoušela, jaké by to bylo nemít ani brigádu, ani tréninky. Jeden týden mi to tak vyšlo a řeknu vám, že jsem nevěděla, co s časem. Ale odpočinula jsem si, to je pravda. Kdybych měla tolik času, stejně bych si našla nějakou aktivitu, třeba chození do knihovny, které bych praktikovala pravidelně, ale je pravda, že kdybych to jednou neudělala, nic by se nestalo. To se o trénincích a hlavně brigádě nedá říct. Člověk se pak dostává do pokoje až pozdě večer či až v noci, případně se tam dostane po škole jen na pár minut, aby zase pospíchal jinam. Spěch, tím by se dal označit můj "pracovní" týden. Neustálý stres, stíhání všeho (ale za jakou cenu?), učení se do noci den předem (ale naštěstí s dobrými výsledky), neustálá touha po klidu domova a samoty. Kdyby mi někdo, když jsem byla na základce, popsal aktuální týdenní program, vysmála bych se mu, že to se přece nedá stihnout. Ale teprve když člověk musí narvat do dne co nejvíc věcí, teprve pak si uvědomí, kolik se toho dá ve skutečnosti stihnout a kolik času přijde nazbyt, když nic nedělá. Takové to "kolik bych toho stihla, kdybych ne..."

Chuť sem něco přidat se mi už dostává, ale nápady ne. Amia se mi zmínila, že bych měla přidávat nějaká literární dílka, nejlépe asi úryvky z mého hlavního příběhu. No, blížím se zdárně ke konci, cílová rovinka je stále kratší a kratší a nebýt tak líná, už by to bylo dávno dopsané. Takže pak ano, něco zveřejním, abych navnadila případné čtenáře. Čtenářská základna se prý hodí při žádání o vydání knihy. :) A nějaké úspěchy v soutěžích. No, smolím něco do letošní New Weird (viz článek dříve), základní koncept je dopsán, ale jsem nanejvýš nespokojena. Já a povídky... ts. Neumím, ale stále věřím, že to je o cviku. Aspoň třeba Sikara s Cirrat a dalšími pobavím. I to se počítá.

Dělám na pár ilustracích a až uvidí světlo světa, pochlubím se s nimi i tady, ale takhle mi spousta práce, na které dělám, musí zůstat v počítači.

Kdybyste se mi chtěli svěřit s tím, co ode mě chcete vidět nebo číst, budu ráda. Teď končím a jdu se u práce léčit z nemoci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yfeline yfeline | Web | 3. května 2014 v 22:00 | Reagovat

Ahoj. Nedávno jsem jakýmsi způsobem narazila na tvůj starý blog a zaujal mě, tak jsem zavítala i sem, haha.
Tak nějak se s tvým denním programem ztotožňuju... Na uměleckou školu chodím taky a s rozvrhem jsme na tom stejně bídně, jak vy. Třikrát týdně do půl páté. V minulých ročnících jsme mívali ještě delší výuku, no hrůza. :D Jak píšeš - kdyby mi o tomhle někdo řekl na základce, kde jsem považovala výuku končící o půl třetí za moc dlouhou, vysmála bych se mu. Jsi dobrá, že k tomu ještě stíháš tréninky a brigádu. Já většinou po škole peláším domů a dělám si na svých věcech. :D
Těším se, až zveřejníš něco ze své pisálkovské tvorby. 3:)

2 agrenej agrenej | E-mail | Web | 3. května 2014 v 22:51 | Reagovat

No, ber to z té lepší části. Pokud plánuješ chodit na výšku, máš dobrou přípravu. :-D Tam je to občas také velmi k zbláznění, obzvlášť když kvůli rozvrhu člověk má předmět vyžadující maximální soustředění třeba v šest večer. :-D

Rozhodně však na tebe tví příznivci počkají, toho se jistě bát nemusíš. :-) Ostatně, všichni v něčem nestíháme. :-)

3 Kadet Kadet | E-mail | Web | 4. května 2014 v 13:22 | Reagovat

Na tu New Weird jsem vskutku zvědavá :). A samozřejmě, že se čtenářská základna vždycky hodí, určitě sem něco šoupni. Příběhy mě zajímají a ráda je čtu a bavím se o nich. Takže šup, šup.
A s tím časem máš pravdu. Teď si já pro změnu přijdu, že na střední to byla ještě větší paráda. Sice se jelo třeba osm hodin v kuse popř. tam byla ta tříhodiná pauza, ale pořád to bylo tisíckrát lepší než mí hodinu v osm ráno a pak v sedm večer a mezitím nic. Pak se s časem těžko nakládá, obzvlášť, když člověk dojíždí. A kdo řekne, že mám přece celý den čas, ten by se měl zamyslet, jak to tak funguje ve skutečnosti, když člověk nemá klid a pohodu.
Jak se věkem mění priority... je to děsivé.

4 Amia Amia | Web | 4. května 2014 v 20:14 | Reagovat

Žije! Ehm ehm :D

Ráda tě zase vidím, Siwi. A neboj, on se ten čas zase najde. Až budeš v práci.
Ono se sice říká že v práci člověk s láskou vzpomíná na školní léta, a ona je to pravda, ale už tak trochu zapomíná, že pojmy jako ,,víkend" nebo ,,volno" student ve slovníku nemá. Prostě ne.

A přesně jak jsi zmínila, já bych ráda nějaká ta literární dílka. A hlavně nenápadnou zmínku, že tam a tam je hlasování o super povídku, kde máš tu svou taky (jestli něco takového bude) :-)

5 Siwa Siwa | Web | 5. května 2014 v 15:05 | Reagovat

[1]: Tak koukám, že nechat starý blog jako odpad v internetových vodách má přece jen nějaký smysl. :) Jsem ráda, že tě nějak zaujal. A pokusím se splnit očekávání, co se týče mé pisálkovské tvorby. :-D

[2]: No, "vejška", to bude něco. Samozřejmě plánuju a určitě to nebude nijak snadný obor. Prý hodně vyhazují, takže už vidím, že místo psaní se budu učit a připravovat jak barevná, až se ze mě bude kouřit (v duhových barvách).
Právě že o příznivce mám největší strach. Člověk cítí nějaký závazek a nedaří se mu ho naplnit. Ale už jste mi dokázali, že jste věrní i přes tak dlouhá období blogového bloku. :-)

[3]: Nebuď zvědavá, bojím se, že nakonec nic nebude. Ale chci něco napsat, to určitě, ale čas se nemilosrdně krátí a mě trvá vymyslet povídky strašně dlouho. (A pokud by měla mít pointu, tak ještě déle. :D) Nebuď zvědavá, budeš zklamaná.
Vůbec mi a Agrenejem nepomáháte, když tvrdíte, že tenhle denní rozvrh na střední je ještě v pohodě oproti vejšce. :D

[4]: New Weird nic takového nemá, hodnotí to vyloženě porota, ale pokud bych se někdy odhodlala po téhle studené sprše, co nastane, poslat ještě někdy něco jinam a hlasování široké veřejnosti by bylo, to se ví, že dám odkaz, i kdybych tím měla víc hlasů nahnat ke konkurenci než k sobě. :-)

6 Kadet Kadet | E-mail | Web | 5. května 2014 v 16:57 | Reagovat

[5]: A proto se povídky nesmí moc rozmýšlet :D Musíš znát začátek a konec a zbytek vyplyne :D Teda, aspoň já to tak dělám, jinak bych nad jednou povídkou trávila věčnost :D. Beztak jsem zvědavá! :D Tak! :D
A pšššš, ono je to jak kdy na jaký škole. Když jedeš dvojobor a není prostor, je to na houby :D Ale některý lidi mají pak třeba školu jen středa čtvrtek... ti si žijou... kurvy jedny... *kouká se na přítele*

7 agrenej agrenej | E-mail | Web | 7. května 2014 v 23:32 | Reagovat

[5]: Jestli chceš, pošlu ti na mail jako ukázku můj současný rozvrh. :-D Ale neříkám, že se nedá najít čas. :-) Akorát pokud chceš mít nějaké ty aktivní koníčky + brigádu u školy, průběžných testů (ve tvém případě asi spíše až odevzdávání hotových prací, které ale přeci jen musí mít nějakou kvalitu, což jistě zabere spoustu času), tak pak už jen nevíš kam a co dříve 7 dní v týdnu. :-D

[6]: Jo, taky znám pár takových chytrých jedinců. :-D Ale ti pak mají třeba 11 hodin v kuse školu. Ale já mám prostě rád dost času na oběd. :-D

8 Elenya Elenya | Web | 11. května 2014 v 18:25 | Reagovat

Ha, to s psaním povídek moc dobře znám, mám úplně stejný problém! :-D  :-D Já a povídky...nikdy to obojí nešlo moc dohromady. Párkrát jsem to zkoušela a vždy to dopadlo katastrofálně. Každopádně držím palce, ať Ti to všechno klapne dobře. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama