Červen 2014

Já a minimalismus...

21. června 2014 v 10:23 | Siwa |  Slovo za slovem 2014
... po půl roce.

Upřímně se nic nezměnilo. V pokoji stále nepořádek, stále spousta věcí jak hmotných, tak nehmotných v podobě povinností. Ale nechtěla jsem psát článek o tom, jak se cítí půlroční minimalista a jak se jeho život změnil, ale o tom, jak se můj názor na minimalismus změnil za poslední půlrok. A sama si to ujasnit.

Přestala jsem to vidět tak růžově. Nikdy jsem sice nechtěla mít minimalismus jako životní styl, ale nebránila jsem se nad tím přemýšlet. Prý je tenhle směr nyní "v módě" (jsem zjistila včera). No, nevím. Svět ať si obdivuje, co chce, já to vezmu po svém - analyticky a rozvážně.

Hodilo by se pár slov

20. června 2014 v 16:09 | Siwa |  Slovo za slovem 2014
Zase jsem na blogu neaktivní. Musím ale na svou obhajobu říct, že škola byla tento měsíc náročnější, než jsem vůbec čekala. Kdybych se nesnažila udělat věci co nejdřív už od pololetí, asi bych dopadla jako většina spolužáků, a to že bych měla spoustu "enek". Takhle jsem na tom sice nebyla nijak růžově, ale pořád asi lépe. Ale je to za mnou a dokonce už vím i známky na vysvědčení a uvědomila jsem si, že kvůli tomu, že už to vím, se vlastně budu tenhle týden neskonale nudit, než ten papír dostanu. Kdybych to nevěděla, přežila bych tu nudu snáz. No, ale na druhou stranu jsem uklidněna, že veškerá ta práce navíc, proučené a protvořené noci, ztracená váha i nervy stály za to. (Nikdy by mě nenapadlo, že se rozbrečím při vzpomínce na postel, možnost dlouhého víkendového spánku a jídlo. Jak to přežiju na vysoké?)

Přemýšlím, jestli se s vysvědčením pochlubit už teď... neměla bych, ale nechce se mi pak psát článek jen s jednou větou a dodatkem "já to věděla". Navíc bych na to určitě zapomněla a prozrazovat známky na vysvědčení v půlce prázdnin? Pche.