Srpen 2014

Výkřik do světa - nesmyslné kvóty!

18. srpna 2014 v 22:34 | Siwa |  Slovo za slovem 2014
Důvod rozhořčení: čten článek na stránkách, které nemá cenu označovat nepěknými slovy, protože každý ví, na jaké úrovni tamní texty jsou, ale přesto je většina lidí každý den pročítá: A kde máme ty ženy brát? Krajští šéfové ČSSD se bouří proti kvótám na Novinkách.cz.

Typ článku: na mé poměry zvláštní, několik výkřiků do světa. To nutkání napsat svůj názor bylo silnější než já.


Kvóty! 40 % kandidátek ve volbách! Povzdych nějakého pana Zemánka z ČSSD, že členská základna nemá poměr 50 : 50 mezi muži a ženami, ach, hrůza, a že se bude muset změnit personální politika a ženy budou muset být více přemlouvány, aby se hrnuly do politiky!

Zbláznili jste se?


Projekt Dopiš příběh: pravidla

12. srpna 2014 v 22:49 | Siwa
Už nějakou chvíli jsem si říkala, že bych mohla pravidla k tomuhle projektu přesunout ze starého blogu sem, aby to bylo aktuálnější a... vyhledatelnější. Přeci jen se tam články k "Dopiš příběh" dají najít jen těžko. Ale myšlenka se ne a ne změnit v čin. Ale stalo se něco, co mě utvrdilo v tom, že znovunapsání pravidel je potřeba. :)

A tedy...

Na Sněžku a do Polska

11. srpna 2014 v 14:43 | Siwa |  Fotografkou?
Každoročně podnikáme s rodinou výlety a letos jsme se rozhodli konečně vyjít na Sněžku. Nahoru jsme jeli lanovkou, ale kvůli větru nás pustili jen na tu "mezistanici"... kéž bych si pamatovala, jak se jmenuje. I tak nám ten výstup stačil. Uf! Přešli jsme pak na Polskou stranu, podívali se kousek k nim a vrátili se k autu přes Obří důl. Má z toho výletu spoustu fotek. Vybrala jsem ty nejpovedenější. Ať se líbí.

Lavička. Těch tam bylo!


Dopiš příběh: Letní setkání

8. srpna 2014 v 23:38 | Siwa |  Grafomančiny výplody
Díky všem, kteří nenechali tenhle projekt zemřít, jsem zpozorovala, že je o "Dopiš příběh" docela zájem, přestože málokdo opravdu přispěje. Možná je jen demotivuje nedostatek dokončení, kdoví. Ale rozhodla jsem se také přispět k obnovení tohoto projektíku. A dodělám všechny resty. Jako první mě zaujal Agrenejův příspěvek jménem Letní setkání a brzy přibude i dokončení k příběhu Následovník, až ho upravím.

A teď menší formalitka:


Tato povídka patří do projektu Dopiš příběh. Začátek příběhu naleznete na blogu Agreneje, a to zde. Následuje mé dokončení. Snad se bude líbit.