Projekt Dopiš příběh: pravidla

12. srpna 2014 v 22:49 | Siwa
Už nějakou chvíli jsem si říkala, že bych mohla pravidla k tomuhle projektu přesunout ze starého blogu sem, aby to bylo aktuálnější a... vyhledatelnější. Přeci jen se tam články k "Dopiš příběh" dají najít jen těžko. Ale myšlenka se ne a ne změnit v čin. Ale stalo se něco, co mě utvrdilo v tom, že znovunapsání pravidel je potřeba. :)

A tedy...DOPIŠ PŘÍBĚH. O CO JDE?

Stručně. Napsat začátek příběhu a sledovat, kolik dokončení se objeví. Kdysi (ano, kdysi - už někdy před třemi lety) jsem projekt označila za tzv. klouzavý, což znamená, že začátky nepíše jen jeden člověk, ale kdokoliv, kdo o to má zájem.

Jsou vítáni i slovensky píšící autoři.

A TA PRAVIDLA?

1. Délka dokončení - jeden blogový článek. Žádné pokračování na několik článků. Blog dovolí až 40 000 znaků, ale pozor, Word si dodává vlastní značky, proto se doporučuje text nejdříve zkopírovat třeba do Poznámkového bloku a pak teprve do editoru na blogu. Jinak vám pravděpodobně Word vyplivne hlášku o odmítnutí, i když jste maxima nedosáhli.

2. Příběh můžete napsat v jakémkoliv žánru. Opravdu se nemusíte nechat omezovat a hororovou povídku můžete strhnout ke komedii, sci-fi, romantice... Už se nám tu objevilo pár opravdu originálních uchopení, kdy se daný autor s problémem uvíznutí v žánru nebo s omezením stylem vyjadřování popasoval velice zajímavě.

3. Každý může napsat více verzí, ale nepleťte si to s pokračováním. Můžete napsat více dokončení, pokud máte nápady, ale musí jít opravdu o různé verze. Věřím, že se do tohohle projektu připojí jen rozumní lidé, ale pro jistotu: změna barvy očí nebo vlasů hlavní postavy se nepovažuje za další, jinou verzi.

4. Pokud se vám nelíbí "aktuální", nejnovější začátek, můžete přispět k prvnímu, druhému, třetímu... Nejde o soutěž s uzávěrkou, ale o tvořivý průzkum, kolik konců vymyslíme. A pokud vás napadne něco, co ještě nikoho jiného, proč se o to nepodělit. Všichni jsme zvědaví, kolik verzí dáme dohromady.

5. Při zveřejnění dokončení nezapomeňte na malou formalitu - oznámení s následujícími informacemi: že jde o projekt Dopiš příběh, KDO ten začátek vymyslel a ODKAZ na daný začátek. Záleží a vás, jestli dodáte odkaz na tato pravidla pro ty, kteří by se chtěli zúčastnit poprvé.A pokud mi chcete udělat radost, můžete zmínit i mne jako někoho, u koho projekt vznikl.
Až článek zveřejníte, připomeňte se autorovi do komentářů k začátku, aby vás mohl přidat do seznamu již zúčastněných.

6. Pokud sami zveřejňujete začátek, přidejte na konec článku i seznam těch, kteří váš příběh dokončili. Budou se vám hlásit do komentářů.

7. Amia má na svém blogu seznam začátků v menu a musím uznat, že je to lepší než v samostatném článku. Dovolím si tento přístup taky osvojit. Prosila bych, abyste se mi sem do komentářů ozvali, jakmile budete mít další začátek. Sama jsem zvědavá na další příběhy a chtěla bych případně přispět. Těžko se to dohledá, pokud se neznáme, nebo vám pravidelně nechodím na blog.

Vyhrazuji si právo upravovat, mazat a přidávat pravidla.

JAKÁ BUDE ODMĚNA?

Bohužel žádná. Nejde o soutěž, pouze o zábavu, procvičení se a, dá se říct, průzkum hlubin lidské fantazie. Pokud by se příběh rozjel, můžete za odměnu považovat vyšší návštěvnost, polepšení si ve vyhledávačích díky odkazům z různých blogů, kritiku a rady ke zlepšení od ostatních.


Případné otázky a stížnosti na nejasnost nějakého pravidla apod. směřujte do komentářů. A těm, kteří se rozhodnou zúčastnit, přeji hodně štěstí a spoustu nápadů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 agrenej agrenej | E-mail | Web | 13. srpna 2014 v 16:22 | Reagovat

Tak snad se to zase rozjede. :-) Poslední dobou nemám nápady na vlastní povídky, tak bych aspoň dokončoval. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama