NaNoWriMo | 2 | Nestíhám, ale jsem šťastná

10. listopadu 2014 v 10:41 | Siwa |  Psaní o psaní

Aneb stalo se, co jsem čekala. Mám něco přes jedenáct tisíc slov a měla bych mít přes patnáct. Ale co, hlavní je, že jsem konečně zase našla chuť psát. Včera jsem datlovala do počítače několik hodin, což se mi už dlouho nestalo. Byl to devátý den téhle šílené akce. Devět dní mi trvalo najít zase radost v psaní. To není špatné, ne? Jen devět dní nucení se do tvoření, které by ideálně mělo být radost. A teď už to radost je.Konečně jsem si našla nějaký vztah k hlavnímu hrdinovi. Sice je pořád plochý jako žehlicí prkno, ale to chce čas, brzy mu přibudou nějaká specifika, zajímavější minulost, jasnější povaha, roztodivnější vlastnosti.. osobnost. Zatím jen potřebuju, aby dělal, co jsme si naplánovali. Zatím mu to jde, ale čekají ho těžké zkoušky, o jejichž náplni sama ještě nevím. Budeme překvapení oba.

Dostat se do nálady popisovat prostředí a postavy a situace barvitě mi asi ještě chvíli potrvá. Takhle strohé psaní si u sebe ani nepamatuju. Snad neskončím s příběhem ještě před dovršením padesáti tisíc slov... Protože nějakých dvě stě normostran je opravdu malá novela... vlastně by se to dalo označit za delší povídku, což mě už ve spojení s tímhle příběhem taky napadlo, ale já a povídky... No, uvidíme. Věřím, že až si nad to sednu v klidu, v prosinci, tak příběh rozpracuju do mnou běžně psané délky. Hehe, z novely bude sága.

Takže i když hodlám ve svém volnu psát a psát jako divá místo hraní různých druhů Solitaire (hlavně odvykání internetu, ať už z vlastní vůle, nebo z donucení, vede k tomu, že si vypěstujete závislost buď na psaní, nebo na karty a hledání min (přičemž můj je ten druhý případ)), tak pokud ten čas nebude, nic se nestane. Jsem šťastná, že se mi splnilo očekávání - díky NaNoWriMo, závazku, který, když uděláte veřejně, vás pohání ještě dvakrát víc, mě psaní zase baví. Spisovatelský blok je pryč. Co víc si autor může přát, viďte?

Vlastně... snad už jen zvládnout napsat padesát tisíc slov za měsíc!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kadet Kadet | E-mail | Web | 10. listopadu 2014 v 17:00 | Reagovat

Tak já taky napsala dost. Ale vzhledem k faktu, že tvořím buď chujoviny, nepovedé soutěžní příspěvky, školní eseje nebo články, tak se sebou zase tolik spokojená být nemůžu. Aleee who cares :D
Jsi šikovná, že se držíš. Hlavní je mít radost ze psaní :D Já právě teď psaní nenávidím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama