Poslední článek roku

31. prosince 2014 v 20:21 | Siwa |  Slovo za slovem 2014
Poslední článek jsem napsala před měsíce. To není zase tak špatné, ale samozřejmě by to mohlo být lepší. A já doufám, že to bude lepší.Ale když se na to podívám trochu realističtěji, se vší pravděpodobností nebudu blog stíhat ani teď. Maturitní ročník je zlo. (Naštěstí jsem na tom ještě dobře - na rozdíl od některých spolužaček si neopakuju, že maturitu neudělám. Upřímně si myslím, že ji udělám - ostatně počet těch, co ji na naší škole neudělají, se dá spočítat i na truhlářově ruce - a teď se jen psychicky připravuju na to, aby mi špatné známky na maturitě nijak nevadily. Už jsem pochopila, že honit se za jedničkami je o zdraví.)

Takhle ke konci roku se samo nabízí zhodnocení minulých dvanácti měsíců, poohlédnutí se za úspěchy a neúspěchy, za splněnými a nesplněnými předsevzetími. A proč ne? Člověk aspon udělá pomyslnou tečku za tím vším.

Z blogové sféry:

Počet článků na blog přidaných tenhle rok je prachbídný - i s tímto 35, přičemž nikdy nepřibylo víc jak 6 článků za měsíc.

Našla jsem své blogové plány na tento rok a musím říct, že se mi zrovna nepodařilo je splnit. Chtěla jsem vzkřísit Temnářčin projekt Propaguji české knihy, ale články přibyly jen dva. Samozřejmě všemožné články a všem možném. No, sami víte, že většina článků byly omluvy za neaktivitu. Chtěla jsem vás seznámit s mými úplně ranými pracemi (pro pobavení). A kde jsou? No tady rozhodně ne. Takže nula nula nic.

Z literární sféry:

Jako každý rok jsem se chtěla účastnit spousty literárních soutěží. A jako každý rok jsem se nezúčastnila ani jedné. Slíbila jsem sice účast na New Weird, ale škola byla přednější, tak nakonec moje spisovatelská maličkost nebyla porotci poznána.

Zato co se týče mých větších prací a psaní (zatím) do šuplíku, to byl plodný rok. Mé hlavní dílo je v konečné fázi. "Jen" opravuji. Druhá část sice bude nejtežší, ale je to napsané a víceméně hotové.
Druhá práce, ne už román, ale "jen" novela, je také skoro dopsaná. Pak už budou následovat jen opravy, úpravy a vlastně ta nejtežší fáze při psaní. :)

Rozpracováno mám asi milion prací, ale tohle byly takové nejdůležitější projekty.

Jak možná někteří víte, listopad se nesl v duchu NaNoWriMo, díky kterému jsem za jeden měsíc napsala víceméně malou kybernetickou novelku, kterou hodlám příští rok více rozpracovat, dokončit a zkusit vydat. (Hehe. Chudáci nakladatelé. Jestli to tak půjde dál, nashromáždí se jim tam ode mě asi deset románů a nebudou stíhat.)

Ze Siwowské sféry:

No, moc toho nebylo...

Nakreslila jsem Temnářce dvě ilustrace a pak ještě jednu do sborníku Zapadlý kout, který už spatřil světlo světa.

Pustila jsem se do kurzů matematiky kvůli přijímačkám na vysokou. (Ano, opouštím umění a utíkám k technice.)

Objevila jsem Pinterest.

Začala jsem šermovat s těmi nejlepšími lidmi, které jsem zatím za život potkala.

Dokorekturovala jsem (kromě několika povídek přátelům) jeden román jedné slečně a spolupracujeme na dalších dílech, tak snad se ta kniha brzy objeví na pultech.

Jó, jo, ve vlastní bytečku se bydlí moc dobře...

Začala jsem nakupovat v sekáčích a docela jsem tomu propadla (tzn. že jsem schopná strávit tam několik hodin, abych odešla jen se třemi věcmi - prostě mě to baví). Není to sice na mě poznat, rozhodně se neoblíkám tak úžasně, aby mě na ulici zastavovali lidé, fotili si mě do módních časopisů a chválili mi můj vzhled, ale pomohlo mi to se tak nějak srovnat sama se sebou a začala jsem se sama sobě líbit. Za což může i nějaká ta kosmetika proti akné a nalezení metody, která mi vyhovuje a snad se ho díky ní navždy zbavím.

...

Určitě se stal milion dalších důležitých věcí, ale znáte to. Rok je moc dlouhá doba na to, abych si to všechno pamatovala. Když si na něco vzpomenu, určitě to přidám. Zatím si myslím, že je to všechno nejdůležitější. A teď jdu přemýšlet nad věcmi, které vám naslibuju do nového roku.

Užijte si Silvestra a případnou následnou motolici.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anet Anet | Web | 31. prosince 2014 v 21:33 | Reagovat

Co se týče maturity, i já byla jedna z těch, co si dokola říkali ,,to nedám". Jsem hrozný stresman a v den maturity mi bylo tak špatně, že jsem do sebe nebyla schopná kopnout ani šálek čaje. Takže dokážeš si určitě představit, jak mi bylo v den státnic na vysoké :-D
S blogem jsme na tom podobně-totální dvouměsíční neaktivita.
Šerm ti tiše závidím, moc bych si to chtěla zkusit.

Také ti přeji příjemně strávené poslední hodiny roku 2014 a skvělý vstup do roku 2015 ;)

2 agrenej agrenej | E-mail | Web | 13. ledna 2015 v 22:21 | Reagovat

Jo, maturita má přednost, to by bylo něco hodně špatně, kdybys dávala přednost blogu před tou mrškou zrádnou. Se štěstím na tahání otázek je maturita docela zábava. :-D

Stejně jako Anet ti jen tiše závidím šerm. U mě patří do kolonky zajímavých myšlenek, ale jeden nikdy neví. Když už jsem měl možnost učit se střílet z luku. :-D

Taky dost klobouk dolů před tvou tvůrčí činností. Tolik rozpracovaného materiálu a ještě i pomáháš s korekturou a ilustruješ. No, kdybych se do toho dokopal a místo hraní her se věnoval psaní, tak bych to možná taky tak trochu stíhal. :-D Akorát v současné době píšu převážně bakalářku a už to mě dost sere. :-D

Když už si načla to akné, tak si nemůžu pomoci. :-D :-D :-D Vy dívky a ženy to máte stejně v tomhle ohledu lepší. U Vás je akné trvale léčitelné. U nás chlapců a mužů prostě není trvalá léčba, pokud máme v plánu zůstat plodní. :-D (Tím myslím samozřejmě akné, které není jen pouhým dočasným odznakem puberťáka.)

Jinak dodateče přeji vše nejlepší v roce 2015 a splnění všech důležitých cílů na výbornou. ;-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama