Sliby do roku 2015

4. února 2015 v 22:36 | Siwa |  Slovo za slovem 2015
Měsíc mi trvalo, než jsem se rozhoupala k napsání prvního článku tohoto roku. Dlouho, ale přeci jen. Co je nového? Zase změna vzhledu. Jednoduchý, ale sedí mi. Zatím. Prostě nějak nemůžu najít ten pravý. Nějakou dobu to ještě bude trvat, ale věřím, že jednou ho najdu. Ale teď k tomu, co si slibuju od tohoto roku.V osobních oblastech mimo jiné zdárně složenou maturitu a přijetí na vysokou. V blogosféře snad větší aktivitu tady. Chtěla bych znovu být činná, zbavit se té představy, že "moje názory nikoho nezajímají, tak proč je psát?", rozjet zase projekty jako Dopiš příběh a Propaguji české knihy. Rozhodně ale po ukončení středoškolského studia zhodnotím celé ty čtyři roky, přidám školní práce, které jste ještě neviděli, ukážu vývoj... A snad i napíšu očekávání ohledně vysoké (a po třech letech si to přečtu, zasměju se, a uvedu vše na pravou míru.)

Poslední dobou mám ohromnou chuť být součástí blogerské komunity v tom smyslu, v jakém spolu byli v kontaktu spisovatelé před lety - dopisovali si, scházeli se a probírali psaní a podobné oblasti, dokonce na sebe reagovali knihami a články. Mám chuť nereagovat jen komentářem, ale celým článkem. Zatím jsem nenašla nic, k čemu bych se chtěla tak sáhodlouze vyjádřit, vlastně nějak ani není čas něco takového hledat, ale hodlám to zkusit. Aspoň chvíli se cítit, jako ti spisovatelé.

To souvisí i s tím, že se hodlám trochu zlepšit v psaní článků - mít téma a toho se držet. (A nerozepisovat se... ne tolik. Kdo to má číst?)

Zabloudila jsem v posledních dnech na svůj starý blog a přečetla jsem si pár článků. Zvláštní, jak příjemně ten text působí, jak z něj sálá radost ze psaní. Tedy alespoň mně to tak připadá. A teď? Neustálé stěžování si na nedostatek času, stres a kdovíco ještě. Sama z těch článků cítím únavu... nevím, jak vy. Možná je to zvyšující se náročností přežít střední školu? Člověk je v prváku druháku ještě vysmátý. Četla jsem článek, kde jsem úpěla nad tím, že nic na konci roku neděláme a že si budu číst celé hodiny... Hm. Od třeťáku jsem to už nezažila. Každé pololetí mě jen taktak minou enka. Naštěstí jsem to vždy stihla, i když jsem platila vysokou cenu v podobě času, energie, nervů atd. A toto poslední pololetí to nebude jiné. Ba to bude určitě ještě horší.

Proto prosím, držet mi palce. A řekněte mi, proč se snad všichni blogeři, které sleduji, odmlčují, na blogování nemají čas, energii nebo chuť, případně si stejně jako já procházejí fází nedůvěry k zájmu okolí o jejich názory? Zdá se mi to, děje se to jen "mé generaci", či je to pravda a potýká se s tím mnohem více blogerů? Jak má člověk být činný, když je všude tak mrtvo?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 agrenej agrenej | E-mail | Web | 8. února 2015 v 1:40 | Reagovat

Rozhodně ti palce držím a věřím, že si tím obdobím projdeš na výbornou, neboť ty na to prostě máš! :-)

Taky jsem si všiml, že začíná být lehce mrtvo a to nejen u mě. Určitě je to tak nějak trochu od všeho, nedostatek času, energie, nápadů, pokles pravidelných čkomentátorů. Snad se po odlivu dostaví zase příliv. :-)

2 kaya kaya | Web | 23. března 2015 v 10:20 | Reagovat

Týýjo. Mám v hlavě tolik věcí, který bych ti pod tento článek chtěla napsat, ale nevím, jestli to dohromady bude chápatelné.
Začnu asi tím, že jsem se na tento blog dostala přes nějaký blog, a na ten přes nějaký blog, který jsem našla přes googl pod heslem "jak žít můj nudný život blog". Budu pokračovat tím, že k napsání tohohle mě přivedla neutuchající touha udělat něco se svým životem a vyústilo to ve znovuobnovení mého "tajného spisovatelského života na síti" a tahle činnost může být užitečná jen za předpokladu, že mé zkušenosti a zážitky s mým životem bude mít kdo sdílet a vysvětlovat. Mám totiž neustálý pocit někde vzadu v hlavě, že na něm prostě musí být něco zajímavého. Protože jinak už nemám naději.

A tak jsem se dostala sem, k tvému blogu, k tomuto článku a zjistila, že tohle je ten, za kterým nechám komentář, protože vím, o čem mluvíš, když píšeš. Konečně.

Mám trochu nepříjemné tušení, že mé nadšení musí decentně působit jako reakce na nalezení životního partnera přes lide.cz

Já jen, že vím, o čem mluvíš:)

S výškou držím palce, tento rok se na ni chystám znovu:)

3 Amia Amia | E-mail | Web | 19. května 2015 v 22:52 | Reagovat

Svoji nečinnost timůžu vysvětlit, jestli o to stojíš, ovšem soukromě. Zas až tak se zveřejňovat nechci :-D

Jinak tu kavárenskou touhu mám taky. Strašně, strašně moc, ž skoro zoufale. Najít podobné lidi a mluvit(!) s nimi.
Vtipné, jak hlavně poslední dobou je pojem ,,kavárenští intelektuálové" brán jako odsouzení, zavrhnutí.
Nebo to vtipné není

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama