Červenec 2015

Moje praktická z grafického designu

16. července 2015 v 23:34 | Siwa |  Výtvarničení
Maturitu jsem měla složenou ze tří částí - písemné, praktické a ústní. Během ústních jsme měli také "obhajobu" praktické maturity. Tedy, to hádání se s profesory o známku máme podle vyšších míst označovat jako "prezentaci", protože "obhajoby" mají vysoké školy, ale co...


Jsem FIT!

5. července 2015 v 11:52 | Siwa |  FIT ČVUT
Ne, toto nebude článek o tom, že jsem změnila jídelníček a že jsem se rozhodla sportovat, abych byla fit. Tohle bude článek o tom, jak jsem FIT. "Buď FIT" je totiž náborové motto Fakulty informačních technologií na Českém vysokém učení technickém, více známém jako [čé-vé-ú-té]. Na univerzitě, o kterou jsem se už od ledna aktivně snažila. A v minulém článku jsem psala, že jsem se nakonec na vysokou dostala. Takže... jsem FIT. Před pár dny jsem byla na zápisu a je to definitivní.

Upozornění: Hodlám napsat velice naivní a natěšený text o tom, co očekávám. A těším se, až si to po týdnu/měsíci/půlroce přečtu a budu se smát, jak málo jsem věděla. Sama jsem hledala jako divá, četla každou zmínku o té škole, o prvním i posledním semestru... předměty, které mě čekají, už znám skoro nazpaměť. Ale myslím si, že nikdy toho není dost. Každý se na to dívá jinak, každý zmíní něco jiného. A i když teď nic hodnotného pro další uchazeče nezmíním, bude zajímavé si to přečíst později a vše uvést na pravou míru.