Říjen 2016

2. pozitivní týden

30. října 2016 v 21:46 | Siw |  Slovo za slovem 2016
43. týden / 2016

Je příjemné si po večerech vzpomínat na to, co pěkného se během dne stalo. Někdy si nevzpomenu hned ani na jedinou věc, ale pak si projdu ve vzpomínkách den a uvědomím si, co mi vyvolalo úsměv na tváři. A najednou to není jen jedna věc, ale dvě, tři..., které jsem úplně zapomněla, protože tak to bývá, ten okamžik pomine a člověk zase běží někam jinam, plánuje jiné věci, má jiné starosti, a zavalí jimi tu hezkou malou vzpomínku na těch pár veselých nebo příjemných minut, někdy i jenom pár vteřin. S úsměvem se lépe usíná.


1. pozitivní týden

24. října 2016 v 1:18 | Siw |  Slovo za slovem 2016
42. týden / 2016

Už kdysi jsem se o tenhle "projekt" pokoušela, ale nevydržel. Teď už mu ale věřím více - jsem starší a beru i blog samotný trochu jinak než před rokem dvěma. I když většina lidí asi mnohem raději čte o strastech ostatních (však se podívejme, kolik procent populace se dívá na nejmenované nekonečné seriály o problémech "obyčejných" lidí), přesto tenhle projekt nebude o strastech (o tom budou všechny ostatní články), ale o těch radostech, malých i velkých. Ať už je to stihnutí zeleného panáčka na semaforu, nebo zkouška zvládnutá na nejlepší možnou známku.
Takže,

co mi tento týden udělalo (skoro až dětskou) radost?


Siwa stále žije

22. října 2016 v 1:32 | Siw |  Slovo za slovem 2016
Ehm, jak tenhle blog vlastně funguje... jak se sem píšou články?

Titulek tohohle článku musí být asi ten nejčastější v blogové sféře. U někoho je trestuhodná nečinnost rovna jednomu dnu, jiný začne přemýšlet, že by se měl zase ozvat, třeba až po roce. No... nejsem ani jedno, dnů uběhlo již několik stovek, ale rok ještě ne. I když už nemám moc nadějí, že by se mí dřívější čtenáři potloukali kolem a čekali, až se konečně dokopu k další aktivitě, i tak pro ně mám zprávu - s blogováním jsem neskončila, jen jsem si vzala... řekněme... dlouhou pauzu.
A vy, náhodní kolemjdoucí, vítejte.

Posedla mě zase chuť sem přispívat. Z oblasti problémů vysokoškoláků, umělkyně na IT, grafiky apod. Témata se nezměnila, i když už to bude zase jiná Siwa než kdysi. Což je dobře. I samotná změna z tmavého stylu blogu na světlý může být pro dřívější čtenáře trochu šok. :D I témata mimo hlavní zaměření budou možná trochu nečekaná (za předpokladu, že se dokopu k pravidelnějšímu přispívání). Jako menší lákadlo (a pro mě jako pozdější připomenutí) zmíním třeba šerm, minimalismus a jógu... Prostě budu psát o své cestě za vysněným životem, za tou Siwou, kterou chci být.

Ne, nikdo mi blog neukradl.

Pořád si kladu otázku, jestli to má vůbec smysl a jestli budu schopná napsat aspoň článek týdně. Ale buďme pozitivní. Vždyť sny nemusí být snadné na splnění, ale měly by za splnění stát. Ať už jde o jakékoliv sny, ohromné či naprosto skromné. Takže šup, plnit sny, já budu plnit ty své - a jedním z nich je znovu oživit tohle místo.