2. pozitivní týden

30. října 2016 v 21:46 | Siw |  Slovo za slovem 2016
43. týden / 2016

Je příjemné si po večerech vzpomínat na to, co pěkného se během dne stalo. Někdy si nevzpomenu hned ani na jedinou věc, ale pak si projdu ve vzpomínkách den a uvědomím si, co mi vyvolalo úsměv na tváři. A najednou to není jen jedna věc, ale dvě, tři..., které jsem úplně zapomněla, protože tak to bývá, ten okamžik pomine a člověk zase běží někam jinam, plánuje jiné věci, má jiné starosti, a zavalí jimi tu hezkou malou vzpomínku na těch pár veselých nebo příjemných minut, někdy i jenom pár vteřin. S úsměvem se lépe usíná.


Pondělí

Komentář k minulému pozitivnímu týdnu od dávné čtenářky, kterou si troufám označit i jako blogovou kamarádku - byla se mnou tááák, dlouho. (A doufám, že ještě bude.) Brzy budu muset napsat nějaký pěkný šťavnatý článek o zubařích...

S přítelem jsme si sedli a konečně se pustili do společného učení (jinak tu školu prostě nezvládneme). Bylo příjemné zjistit, že nejsem tak hloupá a dokážu nad tou matematikou přemýšlet a něco i vyřešit. Oběma se nám podařilo splnit kvíz, díky kterému máme pár bodů k dobru. Z toho mám radost, ale celkově těch několik hodin učení byla pěkná chvíle, ani nevím proč.

Já nevím, ale asi vážně mám radost z úplně divných věcí. Dnes jsem si konečně došla pro potvrzení o studiu. Jo, a já z toho měla ohromnou radost, že jsem to neplánovala týden (celé to "zajdu si pro potvrzení" obnáší pouze přemístění se o dvě patra, někdy jen přes chodbu, zaťukání na dveře a heslo: potvrzení o studiu - nic víc, ale já jsem občas schopná plánovat i něco takového). Měla jsem radost, že jsem si prostě řekla, že teď tam zajdu, ať to konečně mám, a podařilo se mi to, splnila jsem další povinnost, na kterou už nemusím myslet.

Když jsem vracela knihy do knihovny, čekala jsem, než si mladík přede mnou vyplní přihlášku a dořeší své záležitosti s knihovnicí. Koukala jsem mezitím kolem a musela se usmívat. Paní si půjčovala knížky, se vší pravděpodobností pro své synky. Jeden vzal mamčinu kartičku a vydal zvuk upřímného údivu, jako by zrovna držel v ruce nějaký kouzelný předmět. Když se pak snažili dostat z knihovny (maminka měla kočárek a dveře jsou strašně těžké), jeden syn statečně tlačil, aby mamce otevřel. Nedařilo se mu, mamince se nedařilo po dveřích natáhnout, aby si pomohla, tak jsem po chvíli, co mi došlo, že to asi vážně nepůjde, přiskočila a pomohla. Chlapečka jsem popohnala (zvyk ze šermířských akcí, kde s dětmi trávím víc času než šermováním ve vystoupení) slovy "tak pojď, siláku, pomůžeme mamce spolu". A poslechl. Společně jsme zatlačili, maminka s poděkováním prošla a já se vrátila ke zmatené knihovnici (její výraz: kam tak najednou zmizela a co se to děje, odchází, zůstává, má tu věci, já nevím...).

Úterý

I přesto, že byl tenhle den zakončen usilovným pláčem, byl také významný přítomností velice důležité osoby vedle mě. T.P. se zachoval jako správná diktátorská chůva - donutil mě se vypovídat, vyslechl mě, poradil, pomohl vyřešit, obejmul a dal pusu. Všechny chmury pak byly pryč. A následný konečně klidný a kvalitní spánek si nemůžu vynachválit.

Středa

Jako bych si včera vybrala všechen smutek týdne, tak se obávám, jestli jsem si dnes nevybrala všechnu radost.

Akorát jsem stihla ráno tramvaj a výjimečně jsme i dorazili včas na mou přestupní zastávku, takže se stalo to, co by se mělo stávat každý den, ale bohužel to tak není. Přijeli jsme, já vystoupila a za minutku dvě mi přijela další tramvaj, kterou jsem mohla pokračovat. Den nemohl začít lépe.

Na záchodech ve škole jsem našla osamocený deštník, i když všechny kabinky byly otevřené a nikdo tam nebyl. Po dlouhém přemýšlení a nerozhodnosti a po doběhnutí za T.P. s prosbou o radu a pobídnutí k činu, jsem se nakonec odvážila napsat lístek a odnést deštník na vrátnici. (Paní tam byla výjimečně tak moc milá, že jsem si chvíli myslela, že jsem ve snu. Asi nová zaměstnankyně, zatím plná pozitivních myšlenek.) Neodpustila bych si to. Raději ať je to na vrátnici, než aby to tam zůstalo a nějaká slečna si ho vzala domů, aniž by byl její. Nejsem tak naivní, abych si myslela, že ženské nekradou. Naopak si myslím, že zapomenutý deštník se spíš ztratí na ženských záchodcích než na těch pánských.

Při dalším výletu do tiskárny, kde jsem již byla minulý týden (zážitek s drobnými), se den ještě zlepšil! Ano, bylo to možné. Nevím za co, jestli za tu záležitost s drobnými, nebo kvůli tomu, že pro tak velkou tiskárnu jsou asi tři papíry vážně směšné... ale svou zakázku o vytisknutí jednoho obrázku (nechala jsem si udělat tři různé zkušební tisky) jsem dostala zadarmo. Zkušební tisk je tam zdarma, ale nečekala jsem, že když se pro jeden rozhodnu a vlastně potřebuju jen jeden tisk, že mi to prostě všechno dají. Buď se mi vrátil drobný čin, nebo by to tak udělali u každého. (Tu tiskárnu si nemůžu vynachválit - levná, rychlá, kvalitní a ještě k tomu vážně milý přístup. - Jak jsem mohla chodit do té narcistické tiskárny celé své studium na střední, to nechápu.)

Čtvrtek

Zvládla jsem poslat důležitý dopis, aniž bych to oddalovala ještě týden dva!

Na ekonomicko-manažerském předmětu (který všichni ajťáci strašně zbožňují), nám zásadový, ale sympatický přednášející dává na cvičení úkoly, vždy minimálně jeden a ten je vždy na konci. Kdo to vyřeší a bude to správně, může jít, ostatní to musí vyřešit, než půjdou. :D Podařilo se mi to jako první (respektive jsem se přihlásila druhá, ale první to měla celé špatně). Potěší, že jsem něco pochopila a byla schopná to aplikovat na konkrétní případ.

Odevzdávali jsme fotomontáže na jeden předmět, který jsem si zapsala víceméně jen proto, že je to taková moje střední vtlačená do jednoho semestru. Líbila se a při studentském hodnocení jsem získala jakési třetí místo, můj Tel'tak z Hvězdné brány se líbil. Bohužel sem tu fotomontáž dávat nebudu, je na ní má maličkost. Doslova.

Nastěhovala jsem se na pár dnů k T.P., to víte, jeho narozeniny, moje narozeniny a první výročí tak blízko sebe, volný víkend, tak to musíme vše oslavit najednou. Jsem šťastná, dostala jsem skvělé dárky, můj dárek jemu se také líbil, spousta maličkostí, které dělají z celého večera jednu krásnou chvíli. Jo, jsem šťastná.

Pátek, sobota

Úsměv, úsměv a zase jeden velký úsměv. Pobyt u T.P., společné vaření, oběd v čínské restauraci, procházka po krásném podzimním parku, splněná přání, zvýšené sebevědomí, dětské šampaňské na oslavu (vřele doporučuju! - mnohem lepší než skutečné šampaňské), nádherná slova... Jeho úsměv.

Neděle

Jeho objetí po noční můře, která mě snad nikdy neparalyzovala tak moc jako tuhle noc.

Na tréninku šermu, i když mám v improvizaci stále ohromné mezery a mám ze svého šermířského "učitele" pořád strach, i tak na sobě cítím, že si dávám větší pozor na obyčejné základy, jejichž výuka byla v původní skupině trochu zanedbána, respektive snad zcela přeskočena. I obyčejné předklonění (moc se při šermu zakláním a to je moje největší slabina - stačí zafoukat a jsem na zemi... a vypadá to blbě) mi udělá radost. Nejdřív jsem si to neuvědomovala. Teď si to začínám uvědomovat a občas si na to dám pozor. Jakmile na sobě cítím, že se zakláním, předkloním se. A to je skvělá cesta k tomu, abych za chvíli tenhle zlozvyk neměla. Z toho mám dobrý pocit, marné to se mnou snad není.


Jakým jedním slovem tento týden označit? Nemusím si ani číst zápisky, abych to věděla.
On.

______________________________________________________________

A co Váš pozitivní týden?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kadet Kadet | E-mail | Web | 31. října 2016 v 8:27 | Reagovat

Pan T.P. zná jako velmi fajn člověk a jsem ráda, že jste rádi. Já ho sice neznám, ale pozdravuj :D.
A můj pozitivní týden? Hmmmm... ještě jsem se nezbláznila a přežila jsem po X letech jeden den conu. To mi dalo :-D

2 Siwa Siwa | E-mail | Web | 31. října 2016 v 9:39 | Reagovat

[1]: Pozdravovala jsem. Příště si to ale asi přečte dřív než já, seriál o T.P. ho vždycky hrozně zajímá. :D

No vidíš, to je skvělé! Za chvíli začneš myslet pozitivně. :-D

Na nějaký con jsem vždycky chtěla, ale nikdy jsem se sama neodhodlala. :D Snad se někdy připojím. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama