4. pozitivní týden

14. listopadu 2016 v 1:33 | Siw |  Slovo za slovem 2016
45. týden / 2016

Bohužel tento týden bylo zatraceně těžké myslet pozitivně, ale i když jsem se k psaní článku dostala až v neděli, určitě se něco málo pro každý den najde. Přeci jen, jak sama tvrdím, vždy se dá najít něco hezkého, příjemného, i kdyby to mělo být s využitím záporů, jako například, že mi na hlavu nespadl klavír, když jsem šla po ulici...


Pondělí

Má jediná přednáška dnes trvala asi polovinu své obvyklé doby. Hm, být pokusným králíkem v novém předmětu může být příjemné - přednášející ještě nemá vychytané přednášky, takže aby nám vždy ukončil nějaké téma a nezačínal kousíček dalšího, který stejně do příštího týdne zapomeneme, tak nám to nechá na příští týden a přednášku ukončí. Ne že by mě předmět nebavil, ale je to příjemné, skončit brzo a moct jet domů.

Úterý

Šla jsem na dřívější cvičení jednoho předmětu (časové důvody, chceme mít s T.P. blok volna ve stejnou dobu), a řeknu vám, že moje skupina a ta jejich jsou tak rozdílné světy, až to není možné. Na tomhle "cviku" se lidé smějí, povídají si se stejně přátelskou cvičící, reagují na ni, jeden sem tam prohlásí tak upřímné povzdechy nad svou nechápavostí probírané látky, že to ostatní rozesměje ne proto, že by mu to přáli, ale proto, že se cítí úplně stejně a někdo to dokázal vyjádřit nahlas (takže cvičící hned může něco vysvětlit a všichni jsme rádi, že nám to bylo konečně vyjasněno). Prostě jsem se po celé cvičení usmívala, cítila jsem se tam dobře.

Středa

S dnešním obrázkem (4/56 - měsíc) jsem spokojená. Konečně se mi totiž podařilo vyjádřit představu, kterou jsem měla v hlavě, a víceméně přesně, jak jsem chtěla.

Čtvrtek

Několik našich přednášejících a cvičících na škole mi udělali radost - vypadá to, že jdou ve stopách Cimrmana (ať už to ví, nebo ne), ale "bohužel" cílí na lidi z oboru, tedy na lidi z IT. Ostatní by v jejich dnešní přednášce asi nenašli mnoho vtipného, ale my se řehtali až k slzám, když jsme jejich krátkou humornou přednášku poslouchali. Kéž by takhle vedli i své předměty.

Celý den jsem se cítila strašně, myšlenky byly černé a otravné, ale den byl zakončen nádherně. Po třech skoro probdělých dnech jsem byla naprosto mimo, na poslední, večerní přednášce jsem usínala T.P. na rameni a neměla ani takový ždibec energie, abych se vůbec těšila do postele. V občasném vědomí jsem přemýšlela, jestli usnu v MHD a pojedu na konečnou, ale T.P. to vyřešil za mě. Doprovodil mě domů, i když to znamenalo, že sám se domů dostane asi o hodinu později. Nechtěl, aby se mi něco stalo. S takovou vzpomínkou se nádherně usínalo.

Pátek

Mám malou zkušební práci a zatím se mi nejspíš daří - "šéf" vypadá spokojený. A ten projekt mě moc baví!

Sobota

Šermířská burza! Víc snad není třeba říkat, nebo ano? Nakoupeny zbytky kůže (a jeden nádherný větší kus... být tam hned po zahájení má své výhody), a dárek pro T.P. (Ne, nedostaneš ho dřív než k Vánocům!) Byli jsme tam ještě s částí mé druhé, šermířské rodiny, a s mamkou, která nám pak u oběda v příjemné čínské restauraci konečně smysluplně vysvětlila daně (máme povinný ekonomický předmět, tak jsme si zvolili snad jediný, co se nám bude hodit - daně).

Neděle

Už jsem psala, jak moc jsem ráda, že mám Jeho po svém boku?


______________________________________________________________

A jaký byl Váš pozitivní týden?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kadet Kadet | E-mail | Web | 14. listopadu 2016 v 7:42 | Reagovat

Hmmmmm... Laborantka na transfúzním mi pochválila přívěšek.
Každá zkrácená hodina je to nejlepší, co tě může potkat. Pokud to zrovna není hodina, u které je důležité ten čas mít. Jako třeba tělocvik. Minule jsme skončili po dvaceti minutách a nikdo si toho nevšiml :D.
Ale tenhle týden budeme mít zkráceno o celé dva dny! Yaaay!

2 Siwa Siwa | E-mail | Web | 14. listopadu 2016 v 11:03 | Reagovat

[1]: To se máte. :D My o jeden.
No vidíš, že to půjde, najít něco hezkého na prožitém týdnu. I vládci světa v zácviku mnusí na té strastiplné cestě k ovládnutí Země (a do budoucna i jiných planet) mít nějaké hezké zážitky. :-D

3 Victoria de DarkLuna Victoria de DarkLuna | Web | 16. listopadu 2016 v 21:28 | Reagovat

pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama