5. pozitivní týden

20. listopadu 2016 v 23:57 | Siw |  Slovo za slovem 2016
46. týden / 2016


Pondělí

Ač jsem byla unavená a z toho důvodu jsem bohužel nešla na svou jedinou pondělní přednášku, i tak jsem byla ráda, že mám o pár hodin více času.

Úterý

Postoupila jsem zdárně v programovacím úkolu, ve škole, během odpadnuté přednášky. Pracovat ve škole je pro mě asi nejvíc inspirující, nejvíc mě to nabije energií, než když se doma nutím nekoukat na videa, nehrát hry nebo nečíst články, a místo toho pracovat.

Znovu musím napsat o předmětu z minulého týdne, a abych pořád nepsala tak neurčitě, tak pro lepší "zapamatování" budu používat zkratku - AAG (Automaty a gramatiky - a s češtinou to nemá nic společného). Stále chodím na dřívější cvičení a lidé tam jsou pořád skvělí, minulý týden to rozhodně nebyla výjimka. Vždycky se tam nasmějeme, díky studentům i sympatické mladé cvičící.

Středa

Dnes byl čtvrtek. Rozumějte, dnešní den jsme nahrazovali zítřejším chybějícím čtvrtkem, takže jsme měli čtvrteční rozvrh. Odpadlo nám cvičení na jeden ekonomicko-manažerský předmět, a místo abych si šla sednout někam do respiria, do knihovny s tisíci studujícími všude možně apod., tak jsem zamířila do třídy, jako by se nic nedělo. A bylo to skvělé rozhodnutí. Nikdo tam díky odpadnuté hodině nepřišel a já měla celou místnost pro sebe. Učení a programování šlo jedna báseň.

S T.P. jsme pomohli lektorovi (z večerní přednášky) s těžkými věcmi do auta, a jelikož jel stejnou cestou, kam jsme potřebovali, svezl nás. Popovídali jsme si, zasmáli se a v cíli jsme s úsměvem vystoupili do deště a šli nakoupit. Musím říct, že na téhle vysoké jsem narazila jen na skutečně málo nepříjemných a nesympatických lidí. Nevím, čím to tak může být - mladým oborem, dobrou shodou náhod, že tam učí lidé, které jejich práce skutečně baví...?

Čtvrtek

Volný den s T.P. Společné praní (poprvé jsem mu přidala do pračky i své věci), další společné vaření, tentokrát ve velkém - hrnec česnečky a větší hrnec buřtguláše, prostě další den strávený spolu.

Pátek

Ráno jsem chtěla s T.P. do školy už dřív, museli jsme ale vstávat brzo. A protože jsme šli pozdě spát, já byla ráno jak přejetá traktorem. A co na tom bylo krásného? Dal mi pusu na čelo a řekl, že mi tam nechá klíče a ať klidně spím dál.

Napsali jsme si krátký teoretický programovací test už dnes, abychom to nemuseli držet v paměti až do příštího týdne. A podařilo se nám oběma plný počet bodů, takže část zápočtu splněna.

Dokončena programovací úloha i s prvním bonusem - po dlouhých dnech nezdaru, ale přeci jen jsem to nakonec zvládla. Skvělý pocit. Tenhle předmět snad zvládnu.

Po dlouhé době mě zase bavilo cvičení z matematiky. Nevím, čím to bylo, ale zase jsem dostala chuť se tu matematiku učit a zvládnout ji. Naštěstí plán pro případné vyhození ze školy existuje a trochu mě uklidňuje, ale i tak bych ráda ve studiu pokračovala bez přerušení... a zase mám naději, že to zvládnu. (Sice na chvíli, ale aktuálně ji mám a nepustím!)

Rodina T.P. mu přivezla monitor, takže jsme se setkali v obchodním centru a zašli na jídlo. A zatímco dospělí byli objednávat jídlo, já s T.P. jsme si hráli s jeho roční sestřičkou, Máňou. Konečně už nebrečela, když byla maminka chvíli pryč, cumlala si sušenku, koukala po té spoustě lidí kolem a pak se i nechala vzít na klín a prozkoumávala, co je všechno na stole. Nasmáli jsme se, když jsme s ní hráli jednu hru, kterou ji naučila její babička a ona ji zbožňuje (a my už taky, když vidíme, jak se u ní kření).

Sobota

Byli jsme s T.P. na večerní procházce. I když bylo větrno a zima, ale i tak to bylo hezké - prošli jsme se, vyvětrali po celodenním sezení na pokoji, popovídali si a těšili se zpátky do tepla.

Učili jsme se daně na test a už jsme to snad v základu pochopili. Pár bodů určitě bude.

Neděle

Odpadl trénink šermu, takže jsme mohli v těch šest ráno zase zalehnout do postele. Ne že by mě tréninky nebavily, ale jsem ráda, že mám jednu neděli volnou, nemusím cestovat dvě hodiny tam a dvě zpátky a mám den pro sebe a pro učení.


______________________________________________________________

A jaký byl Váš pozitivní týden?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama