Projekt: 56 dní tradiční kresby

6. listopadu 2016 v 22:49 | Siw |  Projekt: 56 dní tradiční kresby
Ač studuju IT, stále jsem duší umělec a umělecká tvorba mi chybí. Projekty mám ráda a myslím, že smysl mají, tak jsem se rozhodla si jeden udělat i tady. Věřím, že je takových projektů milion, většina kreslířů má svůj vlastní, a skoro všechny by se daly zaštítit jedním, ale nebudu hledat nikoho, kým bych se mohla nechat inspirovat a jehož jméno bych sem mohla připsat, i když by se jich určitě našly desítky. A číslo 56 (místo obvyklého 365) tu nemám proto, abych se odlišovala a za originální nápad to mohla označit (přeci jen pravděpodobnost, že existuje projekt 56 dní kresby už je naopak mizivá :D), ale proto, že tolik dní zbývá do konce roku a já si chci vyzkoušet, jestli zvládnut aspoň ty necelé dva měsíce. A pokud ano, tak pak přijde "projekt 365".


____________________________________________________

Je mi jasné, jak to bude zpočátku vypadat. Naprosto žádné nápady, někdy na to ani nebudu mít chuť. Ale budu se snažit. Možná to nějaký den nevyjde. (Přeci jen nejsem doma neustále a občas se sejdou dny, kdy čas na kreslení není.) Ale i tak se pokusím nakreslit minimálně malou kresbičku na účtenku.

I proto jsem si zvolila "zaměření" projektu na tradiční kresbu. Kreslit tužkou na papír (či cokoliv jiného a čímkoliv jiným) se dá vždy, i kdybych měla nakreslit smajlíka na zapařené sklo. Ale dostat se k tabletu na svůj počítač je už horší. To by každý den ani nešlo.

Navíc má tradiční kresba stále své kouzlo. Ano, nedokážu taková kouzla, jaký se dají dělat v blíže nejmenovaných grafických programech, ale i tak můžou vzniknout pěkné kresby. Hlavně mi fantazie s tužkou spolupracuje lépe než s tabletovým perem. Nevím, čím to je.

Co si od toho slibuju?
Věřím, že každodenní kreslení i úplné blbůstky pomáhá a zlepšuje kreslířovy schopnosti. Minimálně v tom, že musí něco vymyslet. To jsem popravdě trochu obešla... muhehe.

A pomohla jsem si programem. Jako cvik před programovacími úlohami do školy jsem si řekla, že si napíšu úplně jednoduchý program na náhodný výběr témat z předem daného seznamu. Věřte, že těžší bylo najít ten seznam. Chtěla jsem už kreslit, takže jsem nechtěla psát stovky témat sama. Nakonec jsem našla jednoduchý seznam z ne tak konkrétními tématy, program jsem si nastavila na výběr tří témat (zjistila jsem, že mi fantazie začne pracovat lépe, protože se může pokusit je nějak spojit) a bylo to. Popravdě jsem to vydržela asi dva tři dny a pak si dala dlouhou pauzu. Ale dneškem chci začít to každodenní kreslení. A zrovna dneska se mi podařilo něco, s čím jsem se chtěla hned pochlubit. (Než jsem to vyfotila a po chvíli zjistila, že to vlastně vypadá hrozně divně, ale pamatujme - projekt je tu pro postupné zlepšování.)

A minimálně, i kdybych se nezlepšila ani o píď, tak nakonec budu mít spoustu, spoustu obrázků!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Devil Lunneamora┼ Devil Lunneamora┼ | Web | 6. listopadu 2016 v 23:27 | Reagovat

;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama